Ł

Skóra w okolicach oczu jest szczególnie delikatna, a co za tym idzie – podatna na starzenie. Z każdym rokiem zanika naturalna podściółka tłuszczowa, która mieści się w okolicy oczodołu i policzków, w związku z tym skóra w tych rejonach się zapada. Powstaje zagłębienie od wewnętrznego kącika oka aż po środkową linię policzka – tak zwana dolina łez, która nadaje twarzy posępny wygląd. Korekta opiera się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w opisany obszar. Kwas wypełnia powstałe zagłębienie i nadaje twarzy młodzieńczej świeżości. Funkcję wypełniacza spełnia więc naturalny dla organizmu składnik – opowiadający w skórze za wiązanie cząsteczek wody – który wykorzystywany w medycynie estetycznej gwarantuje bardzo naturalne efekty i minimalne prawdopodobieństwo nieporządnych skutków.

KOREKTA DOLINY ŁEZ

.

Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Przeważnie korekta doliny łez wskazana jest u osób około 40. roku życia lub starszych. U każdego pacjenta proces starzenia się skóry przebiega jednak indywidualnie i jeśli oznaki starzenia pojawią się wcześniej, również na zabieg można zdecydować się przed przekroczeniem czterdziestki.

.

Jakie efekty daje zabieg?

Dzięki korekcie doliny łez zagłębienia pod oczami i na policzkach spłycają się. Jednocześnie za sprawą kwasu hialuronowego niwelują się zmarszczki, skóra jest nawilżona, wygładzona, bardziej wypoczęta. Pierwsze efekty widać bezpośrednio po zabiegu, ostateczne – około 3-4 tygodnie po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Rezultaty utrzymują się przez około 1,5 roku.

T

Tak zwana dolina łez nadaje twarzy posępny wygląd

.
.
.

.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienia się nadwrażliwość na kwas hialuronowy, tendencje do powstawania blizn przerostowych, stan zapalny skóry oraz ciążę i okres karmienia piersią.

.

Jak postępować po zabiegu?

Na kilka dni po zabiegu warto smarować skórę 2 razy dziennie kremem kojącym, a także unikać korzystania z sauny, solarium, masaży i opalania, należy natomiast zaopatrzyć się w krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

ceny zabiegów

Sprawdź ceny zabiegów w The Clinic