K

Od kształtu i wielkości nosa w ogromnej mierze zależy, jak odbieramy całą twarz. Jeśli nam one nie odpowiadają lub warunkują problemy z oddychaniem, można zdecydować się na korektę nosa. Alternatywą dla chirurgicznej korekty nosa – która wymaga długiej rekonwalescencji i wiąże się z wysokim ryzkiem powikłań – może być o wiele mniej inwazyjna korekta wykonana z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, która zasłużenie cieszy się coraz większą popularnością. Zabieg jest szybki i daje natychmiastowe efekty. Wypełniacz poradzi sobie z nadmiernym garbem, skrzywieniem po złamaniu czy nieproporcjonalnym kształtem nosa. W celu wyboru najodpowiedniejszej metody korekty nosa należy wybrać się na konsultację lekarską.

KOREKTA NOSA

.

Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Zabieg polecany jest osobom, które chcą wyprostować nos, usunąć garb bądź skorygować czubek nosa. Wiek nie jest kryterium, na podstawie którego kwalifikuje się pacjentów na zabieg – może być on wykonany zarówno u osób młodszych, jak i dojrzałych.

.

Jakie efekty daje zabieg?

W zależności od preferencji pacjenta co do pożądanego wyglądu nosa, lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy w odpowiednie miejsca, aby wymodelować nos. Efekty są widoczne od razu po zabiegu i utrzymują się przez 12 do 18 miesięcy, później kwas zostaje wchłonięty przez organizm. Zabieg można wtedy powtórzyć.

A

Alternatywą dla chirurgicznej korekty nosa może być o wiele mniej inwazyjna korekta z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

.
.
.

.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienia się niedokrwistość, skazy naczyniowe, nadciśnienie oraz ropne zapalnie zatok. Zabiegowi nie powinno się też poddawać w okresie ciąży i karmienia piersią.

.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu można szybko wrócić do codziennych czynności, należy jednak nie wykonywać makijażu oraz unikać podrażniających preparatów kosmetycznych i masaży oraz nie spożywać alkoholu. Na 2 dni po zabiegu nie wolno też opalać się, korzystać z sauny, solarium i basenu. Jednocześnie dobrze stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

ceny zabiegów

Sprawdź ceny zabiegów w The Clinic