B

Zabiegi z toksyną botulinowa typu A, potocznie nazywaną botoksem, to najlepszy sposób na natychmiastowe poradzenie sobie ze zmarszczkami mimicznymi, których główną przyczyną powstawania jest nadmierna aktywność mięśni. Swą wyjątkową skuteczność botoks zawdzięcza temu, że blokuje wydzielanie acetylochiny, czyli neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów nerwowych z neuronu do komórki nerwowej – dzięki temu mięsień zostaje unieruchomiony, a przylegająca do niego skóra się rozprostowuje. Unieruchomienie obejmuje jedynie niewielkie fragmenty skóry, dzięki czemu reszta mięśni może funkcjonować normalnie, a twarz zachowuje naturalny wygląd. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej typu A należą do najpopularniejszych w medycynie estetycznej.

TOKSYNA BOTULINOWA TYPU A

.

Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Wyznacznikiem kwalifikowania pacjentów do zabiegów opartych na toksynie botulinowej nie jest wiek, a obecność zmarszczek mimicznych. Zabieg zalecany jest zarówno młodszym, jak i dojrzałym pacjentom. W przypadku tych pierwszych zadziała profilaktycznie, u drugich pozwoli zminimalizować powstałe już zmarszczki. Zabieg poleca się szczególnie osobom, które chciałyby zlikwidować tak zwane lwie zmarszczki i kurze łapki, zmarszczki poprzeczne czoła, wokół ust, na brodzie, szyi i dolnej powiece. Botoks ma jednak również zastosowanie medyczne – dzięki unieruchomieniu mięśni może na przykład pomóc w zmaganiach z migreną czy bruksizmem, czyli intensywnym, niekontrolowanym zaciskaniem i zgrzytaniem zębami.

.

Jakie efekty daje zabieg?

Botoks wygładza zmarszczki i sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Efekty po zabiegu z toksyną botulinową typu A utrzymują się przez około pół roku. Po tym czasie najlepiej powtórzyć zabieg.

B

Botoks to najlepszy sposób na natychmiastowe poradzenie sobie ze zmarszczkami mimicznymi

.
.
.

.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu wymienia się miejscowe infekcje skóry, nadwrażliwość na składniki stosowanego preparatu, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, ciąża i okres laktacji oraz stosowanie leków zawierających aminoglikozydy, aminochinolony, cyklosporynę, D-penicylaminę, galaminę, tubokurarynę, pankur onium, sukcynylochinę, linkomycynę, tetracyklinę i polimyksynę.

.

Jak postępować po zabiegu?

W ciągu pół godziny do godziny po zabiegu należy ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach nakłuć, zaś do 4 godzin po zabiegu nie pochylać głowy do dołu. W dniu zabiegu nie można też spożywać alkoholu i korzystać z sauny bądź się opalać. W najbliższych dniach po zabiegu nie powinno się też masować miejsc, w które wstrzyknięty został preparat.

ceny zabiegów

Sprawdź ceny zabiegów w The Clinic