Na przełomie marca i kwietnia miała miejsce 20. już edycja Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging określanego skrótem AMWC. To jedno z najistotniejszych wydarzeń w branży, w związku z tym bardzo się cieszę, że miałem okazję po raz kolejny odbyć podróż do Monako oraz spotkać się ekspertkami i ekspertami z całego świata.

Jubileuszowa edycja Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Monako

.

Każdy kongres to szereg nowych doświadczeń, rozmów, inspiracji i solidna dawka nowej wiedzy. Tak było i w tym razem w Monte Carlo w Monako. Ta edycja Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging AMWC była o tyle szczególna, że jubileuszowa, w związku z czym poza spotkaniami stricte o charakterze naukowym zaplanowano także specjalne uroczystości. W związku z tym dni spędzone w Monako (między 31 marca a 2 kwietnia) na pewno zostaną na długo w mojej pamięci.

M
Jubileuszowa edycja Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Monako
.
.
.

.

Co dokładnie działo się na kongresie i w jakich aktywnościach uczestniczyłem? Wybranie wykładów i szkoleń w przypadku tak dużych wydarzeń zawsze jest wyzwaniem – program jest tak bogaty, że nie ma możliwości skorzystania ze wszystkiego. Mam jednak wrażenie, że udało mi się trafić na bardzo ciekawe panele, w których uczestnictwo wpłynie mocno na moją pracę.

Jubileuszowa edycja Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Monako
A

„AMWC to jedno z najistotniejszych wydarzeń w branży.”

.

Wybrałem sesję poświęconą niechirurgicznej korekcie nosa - to zabieg, który często wykonuję i o którym opowiadałem m.in. w wywiadzie dla „Aesthetic Business”. Miałem też okazję dowiedzieć się więcej o łączonych technikach implantacji nici z następczą odbudową objętości – taka terapia łączona ma wiele zalet i sprawdzi się świetnie u osób dojrzałych. Bardzo zainteresował mnie też panel na temat obrazowania tkanek po zabiegach medycyny estetycznej przy pomocy ultrasonografii i rezonansu magnetycznego.

Jubileuszowa edycja Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Monako

.

Dużo przydatnej wiedzy dostarczyło mi również spotkanie na temat korekty trudnej, delikatnej okolicy oczu przy pomocy chirurgicznych i niechirurgicznych metod. Ponieważ jestem wielkim zwolennikiem laseroterapii, cieszę się, że miałem też okazję wziąć udział w panelu na temat laserowego leczenia przebarwień oraz kondycjonowania skóry. Jak na każdym kongresie dominującym tematem był wątek bezpieczeństwa zabiegów.

Jubileuszowa edycja Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Monako

.

W trakcie pobytu w Monako miałem też okazję odbyć wiele spotkań z producentami sprzętów, by dowiedzieć się, jakie nowości niebawem będą wprowadzane na rynek estetyczny. Bardzo cieszę się, że część najbardziej innowacyjnych obecnie rozwiązań zawita niebawem również do Polski.

Cały wydarzenie zaliczam więc do bardzo udanych, pozytywnie stymulujących i otwierających nowe refleksje. Mam nadzieję, że i w kolejnym roku uda mi się trafić na kongres w Monako, a tymczasem dzielę się Państwem relacją zdjęciową z wydarzenia.