S

Tak zwane żylaki, będące efektem przewlekłej niewydolności żylnej, są nie tylko nieestetyczne, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto je leczyć. Jednym z najprostszych, najskuteczniejszych i zarazem najbezpieczniejszych sposobów walki z żylakami jest skleroterapia. Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje w zmienione chorobowo żyły specjalny preparat (Aethoxysklerol). Dzięki temu w ścianie naczynia wywołany zostaje odczyn zapalny, zaś w miejscu zapalenia powstaje skrzeplina, która po czasie ulega zwłóknieniu, a żyła się domyka. Zabieg jest szybki (trwa 15-30 min), nie wymaga znieczulenia, a także nie pozostawia po sobie żadnych nacięć czy blizn. Substancja jest dobrze przyjmowana przez organizm, skleroterapia może być więc stosowana u większości pacjentów. Zabieg stanowi cenną alternatywę dla leczenia operacyjnego, które może wiązać się z ryzykiem powikłań i wymaga dłuższego pobytu w szpitalu.

SKLEROTERAPIA

.

Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Statystycznie aż co trzecia kobieta i co piąty mężczyzna po 45. roku życia zmagają się z żylakami. Dlaczego tak wiele osób zmaga się dziś z niewydolnością żylną? Przyczyn tego zjawiska jest wiele – od skłonności genetycznych, przez niezdrową dietę i brak ruchu aż po długie, ciepłe kąpiele czy stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Na leczenie powinny zdecydować się wszystkie osoby, które dostrzegają u siebie żylaki kończyn dolnych, poszerzone żyły siatkowate lub tak zwane pajączki. W zależności od zaawansowania schorzenia skleroterapia sprawdzi się dobrze jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z innymi metodami leczenia np. laserowym usuwaniem żylaków.

.

Jakie efekty daje zabieg?

Skleroterapia pozwala w bezpieczny sposób pozbyć się żylaków. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość – by naczynie mogło ulec zwłóknieniu, a żyła się domknęła, potrzeba od kilku do kilkunastu tygodni. Przeważnie należy też wykonać kilka zabiegów, aby leczenie było maksymalnie efektywne.

J

Jednym z najprostszych, najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych sposobów walki z żylakami jest skleroterapia

.
.
.

.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienia się przebytą zakrzepicę w układzie żył głębokich, alergię na środek obliterujący oraz ciążę i okres karmienia piersią.

.

Jak postępować po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu dobrze ubrać rajstopy bądź pończochy uciskowe lub założyć opatrunek uciskowy. Przez godzinę do dwóch po zabiegu zalecane jest również chodzenie.

ceny zabiegów

* Ceny dotyczą kliniki Pro Skin Clinic w Lublinie.

Skleroterapia – zamykanie poszerzonych naczynek

Skleroterapia od 350 pln