Niciom APTOS poświęciłem na blogu już sporo miejsca, jednak wciąż jest to temat niewyczerpany ze względu na to, że gama produktów APTOS jest wyjątkowo szeroka. Od momentu wynalezienia nici APTOS około 20 lat temu przez doktora Marlena Sulamanidze produkt ten jest nieustannie udoskonalany – tak by mógł odpowiadać na różnorodne potrzeby pacjentów. W tym momencie istnieje już ponad 20 rodzajów nici APTOS, którym towarzyszą różnorodne narzędzia do implantacji i rozbudowana metodyka zabiegów. W związku z tym korzystający z nici APTOS lekarz jest w stanie bardzo precyzyjnie dobrać nić do danego problemu, pozwalając każdemu z pacjentów uzyskać pożądany przez niego efekt. Tym razem chciałbym skupić się na opisaniu nici APTOS Needle 2G, które świetnie nadają się do liftingu podbródka

.

Zacznijmy od wyjaśnienia, kiedy w ogóle warto zdecydować się na lifting podbródka.

Powodów istnienia podwójnego podbródka może być kilka. Po pierwsze: może być on związany z uwarunkowaniami genetycznymi. U części osób, nawet bardzo szczupłych, dochodzi do nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w obszarze podbródka. Z wiekiem problem ten tylko się pogłębia. Po drugie: podwójny podbródek może oczywiście korelować ze zwiększoną masą ciała. Po trzecie: z każdym rokiem skóra wiotczeje, a tym samym osuwa się ku dołowi, co może być szczególnie widoczne w obszarze podbródka. Lifting nićmi APTOS Needle 2G sprawdzi się w każdym z tych przypadków, jednak jeśli tkanki tłuszczowej w obrębie podbródka jest wyjątkowo dużo, warto połączyć zabieg z liposukcją, która pozwoli na pozbycie się nadmiaru zalegającej tkanki tłuszczowej. 

.

Jak działa lifting podbródka z nićmi APTOS Needle 2G?

Podczas zabiegu wykorzystywane są dwie obustronnie zaostrzone, połączone igły, wprowadzane pod skórę przez zaledwie jeden punkt wkłucia. Do środkowej części igieł dołączona jest bardzo długa, bo aż 50-centymetrowa nić zaopatrzona w dwukierunkowe mikrowypustki, które pozwalają jej solidnie zakotwiczyć się tkankach. Mikrowypustki tworzą rodzaj podpory dla skóry, dzięki czemu unoszą ją i ujędrniają. Lekarz wprowadza nić pod skórę, kreśląc koła, który przypominają pętle. W ten sposób tkanki miękkie zostają zabezpieczone przed przemieszczaniem się, co sprawia, że efekty zabiegu są niezwykle trwałe, a całość liftingu odbywa się bez użycia skalpela. Zabieg trwa około 30 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. 

Pierwsze efekty są widoczne już bezpośrednio po zabiegu, optymalne – po około 2-3 tygodniach. Dzięki temu, że nici zawierają działający antystarzeniowo kwas polimlekowy, nadmiar skóry, który zaraz po zabiegu może być pomarszczony, szybko ulega obkurczeniu. Skóra na podbródku staje się jędrna, napięta, wygładzona, elastyczna, a obwisanie można zaliczyć do przeszłości. Po około roku bioabsorbowalne nici APTOS Needle 2G samoistnie się rozpuszczają, ale efekty ich dobroczynnego działania widoczne są znacznie dłużej – nawet do 4 lat.

.
.
.
L

„Lekarz jest w stanie bardzo precyzyjnie dobrać nić do danego problemu, pozwalając każdemu z pacjentów uzyskać pożądany przez niego efekt.”

.

Bardzo polecam właśnie tę metodę liftingu podbródka, gdyż daje ona spektakularne, wyjątkowo długotrwałe efekty, a przy tym wygląda bardzo naturalnie i nie pozostawia żadnych blizn. Jest mało inwazyjna, niezbyt bolesna, szybka. Nici APTOS Needle 2G idealnie nadają się korekty właśnie tego obszaru, dzięki specjalnym dwukierunkowym mikrowypustkom i opracowanej metodzie implantacji. Jednocześnie, podobnie jak inne nici z rodziny APTOS, zapewniają nie tylko lifting, ale ze względu na swój skład mają liczne dobroczynne działania dla skóry. Dzięki temu po zabiegu możemy liczyć nie tylko na poradzenie sobie z obwisłą tkanką, ale i dogłębną regenerację skóry w obszarze podbródka. 

.